Laivu NOMA un NOTEIKUMI

JELGAVAS 🛶 LAIVAS piedāvā organizēt laivu braucienus 👨‍👨‍👧‍👧 grupām sākot no 10 cilvēkiem vai 100 eiro. Maksimālais grupas lielums ir 30 cilvēki.

Ja esat mazāk par 10 cilvēkiem piedāvāju pieteikties kādā no publiski rīkotajiem pasākumiem, kas ir redzami KALENDĀRĀ šeit:>>

Pavisam ir pieejamas 6 laivas ar 3 soliņiem ekipāžai ar kopējo svaru līdz 240 kg. Un 3 laivas ar 4 soliņiem ekipāžai ar kopējo svaru līdz 320 kg. Uz laivu vidējiem soliņiem var sēdēt arī 2 slaidāki cilvēki blakus, ja iekļaujaties kopējā svara nosacījumā.

💶 Laivas nomas cena ar piegādi atbilstoši laivas izmēram piedāvātajos laivu maršrutos ir sekojoša:

👪 Laiva ar 3 soliņiem ekipāžai līdz 240 kg – 17 par laivu.
👨‍👨‍👧‍👧 Laiva ar 4 soliņiem ekipāžai līdz 320 kg – 22 par laivu.

🧑🏻 Dalības maksa no personas atkarībā no maršruta un tajā iekļautām papildus izmaksām ir 3 līdz  8 € no cilvēka
👶🏻 Bērniem līdz 12 gadu vecumam ir 2 € atlaide

📌 Laivas nomas maksā ietilpst kanoe laiva un vismaz 2 kanoe airi – ar aira lāpstiņu tikai vienā galā

📌 Personas dalības maksā ir iekļauta drošības veste. Bērniem ir pieejamas mazāka izmēra vestes. Aizpildot pieteikumu piezīmēs var norādīt bērnu vecumu gados, īpaši, ja ņemat līdzi kādu pavisam maziņu.


TEHNISKIE NOTEIKUMI

Kāpjot laivā novietojam to maksimāli uz ūdens. Atstājot laivas galu vairāk krastā tā būs nestabilāka un iekāpjot var sasvērties.

Pārvietojoties pa laivu, ejam pa laivas viduslīniju. Liekot pēdas laivas malā to var sašūpot, īpaši cilvēki ar svaru virs 90 kg.

Laivā sēžam tā, lai laivas priekšgals būtu nedaudz vieglāks par pakaļgalu. Pretējā gadījumā laivai būs tendence sagriezties un to būs grūti noturēt taisni.

Te ir 2 varianti kā sasēsties 3 cilvēkiem. 1) Smagākais aizmugrē, vidējais priekšā, mazākais pa vidu, vai 2) smagākais pa vidu, vidējais aizmugurē un mazākais priekšpusē – dažreiz mazie grib būt priekšā 🙂

Airējam laivu katrs pa savu laivas pusi. Tam, kurš airē priekšpusē, nevajag ļoti censties, tikai tā viegli pamērcēt airi un nedaudz pavilkt, pie tam ar nelielu pauzi, jo aizmugurējam airētājam ir nepieciešams laiks piestūrēšanai pie katra īriena (vēlams). Ja priekšējais airētājs ļoti centīsies, bet aizmugurē airējošais būs bez pieredzes, tad laivu būs grūti vadīt un tā ies no viena krasta otrā, bet ne taisni.

Galvenais laivas vadītājs un stūrmanis ir tas, kurš sēž aizmugurē. Taču arī priekšā sēdošais var stūrēt laivu ieliekot airi tajā pusē uz kuru jāpagriež laivu un pavelkot to klāt.

Ja īrienu sanāk izdarīt abiem airētājiem reizē, tad laiva uz priekšu ies vieglāk un ātrāk. Priekšējam visu laiku jāatceras, ka aizmugurē airējošajam ir nepieciešama neliela pauze pēc īriena lai laivu piestūrētu. Aizmugurējais  cenšas piemēroties priekšā airējošā ritmam.

RĪCĪBA LAI IZVAIRĪTOS NO ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀM

Alkoholu laivu braucienā nelietojam. 90% nelaimes gadījumu uz ūdens un pie tā notiek dēļ nespējas adekvāti novērtēt un rīkoties radušamies situācijā.

Upju un ezeru krastos ārpus officiālām peldvietām lietojam apavus. Ūdenī var būt saplīsušas stikla pudeles, uz kā var sagiezt pēdas. Ja tā tomēr gadās, tad noderēs aptieciņa, kurā atradīsies brūču skalojamais šķidrums, Comsi aerosols, kāda antibiotiska ziede vai pulveris, piemēram, staipekņu sporas, vate un pašlīpoša saite. Lai mazinātu infekcijas attīstības risku, turpmākajās dienās no uztura būtu jāizslēdz graudu, sēklu produkti (arī alkohols), īpaši glutēnu saturošie produkti, kā arī cieti saturošie dārzeņi (kartupeļi). Pietiekami daudz jāguļ, jāsamazina stresu izraisošie faktori un jāizvairās no saaukstēšanās.

Ja stiprs vējš iepūš, vai kaut kas tāpat iekrīt ūdenī no laivas, pirms liekties pakaļ, ķert un grābt ko var, piedomājam, lai Jūsu smaguma centrs atrastos laivā nevis ārpus tās. Jo pretējā gadījumā varat apgāzt laivu, īpaši, ja esat laivā smagākais ekipāžas dalībnieks. Labāk ir ļaut priekšmetam iekrist ūdenī, tad apgriezt laivu un mierīgi piebraukt un izcelt no ūdens iekritušo lietu.

Lielās upēs un ezeros turamies tuvāk krastam, pietiekami tuvu, lai vajadzības gadījumā Jūs varētu līdz tam aizpeldēt. Īpaši svarīgi tas ir aukstajā gadalaikā, jo ledainā ūdenī varat nosalt 10 minūšu laikā. Glābējiem pilsētas centrā precīzi zinot vietu būs nepieciešamas vismaz 20 minūtes no izsaukuma brīža, lai līdz jums nokļūtu. Taču neskaidrās situācijās paies vairākas stundas, pat dienas kamēr glābēji līdz jums ieradīsies. Tāpēc vispirms ir jārēķinās ar pašu spēkiem.

Cilvēku kurš baidās un negrib doties laivu braucienā nevajag pierunāt par katru cenu. Ja atrašanās laivā rada pārāk lielu stresu, tad labāk ir palikt krastā. Lielā stresā un bailēs nonākušam cilvēkam paliek stīvs viduklis, tas ir kā nervu sistēma nobloķē “aizmugurējo tiltu”, lai var iegūt lielāku paātrinājumu mūkot. Taču laivā dēļ stīvā vidukļa cilvēks zaudē spēju atjaunot laivas līdzsvaru gadījumā, ja tā sasveras, un cilvēks gāžas uz sāniem kopā ar to. Šajā procesā sanāk atbalstīties ar roku pret bortu kurš jau iet lejā, tādējādi to pagrūžot zem ūdens pavisam. Rezultātā laiva piesmeļas un apgāžas. Īpaši te jāuzmanās cilvēkiem smagākiem par 90 kg.

Ja garām nobrauc motorlaiva un saceļ lielus viļņus, tad griežam laivu perpendikulāri nākošajam vilnim. Papildus stabilitātei var notupties uz ceļiem uz laivas grīdas. Tādējādi samazinot smaguma centra augstumu, kas kanoe laivās sēžot uz soliņa atrodas augstāk kā smailes tipa laivās. Jācenšas viļņošanās procesu izbaudīt, jo krītot stresā kļūsiet aizvien stīvāks un būs aizvien grūtāk noturēt laivu līdzsvarā.